Data utworzenia: 07.01.2020 Numer referencyjny: SXJ064 Publiczny

Ile kosztuje Comarch ERP XL | Artykuł ERP XL

Wstęp

Jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze programu jest cena.  Cena systemu to nie tylko koszt licencji Comarch, ale również sprzętu IT, licencji Microsoft i usługi wdrożenia. Wycenę całości firma wdrożeniowa jest w stanie przedstawić dopiero po spotkaniu z klientem, dlatego unika się publikowania ogólnych kosztów wdrożenia. 

Z drugiej strony niezrozumiałe jest dla mnie tabu wokół tego tematu. Klient powinien mieć wstępną wiedzę o kosztach związanych z wdrożeniem systemu. Znając ogólne możliwości programu (które przedstawiłem w artykule Co to jest system Comarch ERP XL) i zarys cenowy klient może bardziej świadomie przygotować się do spotkania z przedstawicielem handlowym.

Ten artykuł adresuję do osób, które podejmują decyzję o wyborze systemu ERP i chciałyby zaplanować budżet na zakup i wdrożenie systemu Comarch ERP XL.

Cena licencji Comarch

Cennik licencji Comarch ERP XL jest jawny, jednak nie jest moją intencją przedstawianie go tutaj. Zakres funkcjonalny obsługiwany przez poszczególne licencje może nie być w pełni zrozumiały na tym etapie, podobnie jak wymagana liczba licencji. Nieco dokładniejsze informacje na temat sposobu licencjonowania przedstawiam w artykule Licencjonowanie Comarch ERP XL.

Przedstawię wartość licencji odnosząc się do wielkości wdrożenia systemu. Swoje zestawienie cenowe odniosę do samych licencji produktu, grupując je według indywidualnie pojmowanej przeze mnie wielkości wdrożenia:

Mikro wdrożenie. Decydują się na nie firmy, które nie mają dużych potrzeb na starcie i planują rozwinąć swój biznes w niedalekiej przyszłości lub takie, które zakładają mały oddział i posiadają centralę działającą na ERP XL. Cena za licencje nie przekracza wtedy 15 tys. złotych netto.

Małe wdrożenie. Za takie uważam licencje zakupione w kwocie od 15 tys. do 60 tys. złotych netto. W tej kwocie mogą zmieścić się firmy zajmujące się handlem, dystrybucją i usługami, prowadzące swój biznes w jednym miejscu, o strukturze nierozproszonej. W tym sektorze cenowym jest jednak duża konkurencja i klienci wybierają często rozwiązania systemów z niższej półki o mniejszej funkcjonalności, ale oferujących większą liczbę stanowisk. Warto jednak rozważyć zakup Comarch ERP XL – mimo ceny wyższej niż konkurencyjnych systemów daje on gwarancję działania wraz z rozwojem firmy, eliminując potrzebę zakupu nowego systemu w przypadku znacznego wzrostu struktur firmy. 

Średnie wdrożenie. Obejmuje najpopularniejszą grupę wdrożeń, która mieści się w kwocie licencji od 60 tys. do 250 tys. złotych netto. Ta grupa zwykle obejmuje większe firmy dystrybucyjne i firmy produkcyjne. 

Duże wdrożenie. Lokuję w nim klientów kupujących licencje w cenie od 250 tys. do 600 tys. złotych netto. Są to typowe firmy produkcyjne wykorzystujące wszystkie funkcjonalności systemu w tym zakresie oraz duże wielooddziałowe firmy dystrybucyjne. 

Bardzo duże wdrożenie. Takie wdrożenia nie zdarzają się często, bowiem w tym sektorze cenowym rynek zdominowany jest przez kapitał zagraniczny promujący rozwiązania używane w centrali danej firmy. Do tej grupy klasyfikuję wdrożenia, których wartość icencji przekracza 600 tys. zł.

Jednym z elementów kosztu systemu jest usługa wdrożeniowa. Koszt usługi wdrożeniowej zależy od skali i zakresu, tym niemniej w naszych wycenach należy liczyć się z wartością od 100% do 150% wartości licencji przy trzymaniu się standardu oprogramowania. Sprzęt IT i licencje Microsoft zależą od indywidualnych potrzeb klienta i posiadanych już przez niego zasobów.

Wycena wdrożenia systemu Comarch ERP XL

Bliższą wycenę wdrożenia może przeprowadzić handlowiec firmy wdrożeniowej. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat wdrożenia systemu Comarch ERP XL – skontaktuj się telefonicznie z naszym działem handlowym pod numerem: 536-900-690. Umówimy się na spotkanie i zrobimy wstępną wycenę oraz przedstawimy możliwości finansowania tego wdrożenia. To jest za darmo.

Wycena handlowa daje ogólne wyobrażenie o finansowej skali przedsięwzięcia, ale nie gwarantuje dokładnego odwzorowania tej kwoty w ofercie na wdrożenie systemu. Oferta na wdrożenie musi zostać poprzedzona odpłatną analizą wdrożeniową, z której wynikają dokładne potrzeby przedsiębiorstwa i możliwości ich realizacji w systemie. Po pierwszym spotkaniu handlowym może zostać przedstawiona oferta na przeprowadzenie analizy wdrożeniowej.

Gdzie kupić Comarch ERP XL

Sprzedaż Comarch ERP XL odbywa się przez autoryzowanych partnerów Comarch ERP – firmy specjalizujące się we wdrożeniach systemu Comarch ERP XL. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z partnerem. Lista partnerów Comarch ERP dostępna jest mapie sprzedaży Comarch.

W pomocy przy wyborze partnera może pomóc firma Comarch. Producent zarejestruje prospekt i przekaże go do partnera w rejonie klienta, lub takiego, który specjalizuje się w konkretnych rozwiązaniach. Z firmą Comarch można skontaktować się za pomocą formularza dostępnego na stronie producenta.

My jako firma Prospeo prowadzimy wdrożenia systemu Comarch ERP XL głównie w rejonie Polski centralnej, wschodniej i południowej. Specjalizujemy się we wdrożeniach produkcji, ale podejmujemy się również wdrożeń w innych obszarach. Posiadamy oddziały w Warszawie i Łodzi z centralą w Radomiu. W 2019 roku otrzymaliśmy od Comarch prestiżową nagrodę za Najlepsze wdrożenie Comarch ERP XL w konkursie Partner Roku, co potwierdza wysoką jakość naszych kompetencji. 

Skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem telefonu: 536-900-690.

Nasz profil możesz obejrzeć na stronie firmy  i na mapie sprzedaży Comarch. Zapraszamy też do obserwowania w serwisach społecznościowych naszych poczynań: FB i LinkedIn.

Sample2ść h3 tag

Sample pararaph